Paieška

Sėkmingai įgyvendintas Leonardo da Vinci mobilumo projektas

 
Publikuota: 2014-05-16

Pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Geležinkelio transporto gamybos ir remonto srities specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimas ES šalyse“ įgyvendintos paskutinės dvi stažuotės: 2014 m. kovo mėnesį dvi savaites Vengrijoje, Mega Techno Ltd. praleido keturi asociacijos „Gelpa“ narių darbuotojai – po du iš UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“ AB „Lietuvos geležinkeliai“, o 2014 m. balandžio - gegužės mėnesį (iš viso 2 savaites) Italijoje, įmonėje SVI S.p.A. dar keturi - iš UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“ ir iš UAB „Geležinkelio tiesimo centras“ .

Stažuočių tikslas buvo skatinti projekto dalyvių profesinį ir asmeninį tobulėjimą, gerinant jų profesinę kvalifikaciją ir gebėjimus, perimti užsienio šalių patirtį, susipažįstant su naujų technologijų, inovatyvių sprendimų ir gamybos metodų taikymu geležinkelio transporto gamybos ir remonto srityje, tobulinti užsienio kalbos žinias.
 
Rustam Alijev, stažuotės Italijoje dalyvis ir grupės vadovas pasakojo, jog stažuotės metu daugiausia laiko praleido SVI S.p.A įmonėje, kuri pastatyta šalią įstabaus Citta di Castello miestelio. Įmonė yra privataus kapitalo, joje dirba apie 60 darbuotojų. Anot Rustamo, stažuotojams buvo sudaryta įdomi, naudinga ir turininga stažuotės programa. Įvairių SVI S.p.A skyrių darbuotojai pristatė savo darbo specifiką, supažindino su gaminamų ir modernizuojamų geležinkelio mašinų asortimentu, buvo sudarytos visos galimybės kartu su įmonės inžineriais atlikti ašių atsparumo bandymus, apvalaus stalo diskusijų metu aptarti geležinkelio mašinų rėmų, vežimėlio konstrukcijų, ratų ir ašių dizaino atitikimą ES direktyvoms. Stažuotojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su geležinkelio mašinų gedimų diagnostikos būdais ir priemonėmis, kapitalionio remonto procesais.
 
Dalyvius maloniai stebino įmonės vadovybės geranoriškumas, atvirumas ir svetingumas. Ko gero didžiausią įspūdį paliko darbuotojų požiūris į savo darbą ir jo atlikimo kokybę. Taip pat Rustamas džiaugėsi, jog stažuotojams buvo sudarytos visos sąlygos, kad jie čia jaustųsi jaukiai ir saugiai.
Stažuotės programa buvo puikiai suderinta ir darbo bei poilsio prasme. Stažuotojai ne tik pasiketiė gerąja patirtimi profesinėje srityje, pagilino užsienio kalbų žinias, bet ir galėjo pasimėgauti vienos dienos kelionėmis į Romą ir Florenciją, paragauti itališkos virtuvės.
 
Taigi, asociacijos „Gelpa“ administracija nepaprastai vertina patirtį, kurią jos narių darbuotojai turėjo galimybę įgyti Leonardo da Vinci mobilumo projekto dėka. Anot asociacijos vykdančiosios direktorės Sigitos Bytautės, „galime drąsiai teigti, jog stažuotės metu visi dalyviai turėjo puikias galimybes pagilinti savo profesinius įgūdžius, įgyti naujų profesinių teorinių ir praktinių žinių, praplėsti akiratį. „Gelpa“, tuo tarpu, džiaugiasi projekto vykdymo patirtimi ir sieks išnaudoti visas ateityje pasitaikysiančias panašias progas“.
 
smart foreash