Paieška

Pasirašyta sutartis dėl Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos tarp AB "Kauno tiltai" ir Vilniaus miesto savivaldybės

 
Publikuota: 2015-07-20

 

2015 m. liepos 15 d. Vilniaus miesto savivaldybė su didžiausia kelių tiesimo ir tiltų statybos bendrove Lietuvoje „Kauno tiltai“  ir jų partneriai pasirašė sutartį dėl Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų. 
 
„Džiaugiamės, kad pagaliau, nepaisant trukdžių, pasirašome šį svarbų dokumentą. Iš tiesų, turime mieste nebaigtą objektą, kuris vairuotojams kelia daug nepatogumų  – visi,  kas juo važiuoja, tą mato ir jaučia.  Kai baigsime paskutinį etapą, tai bus patogu ne tik tiems, kurie nori apvažiuoti centrą, bet bus išspręsta dar viena problema – nuo šalia Edukologijos universiteto esančio vieno pagrindinių transporto mazgų,  lemiančių daugiausiai kamščių mieste, nusiims didžiulė dalis transporto srauto (taip pat ir nuo aplinkinių gatvių) ir žmonės mažiau laiko praleis spūstyse. O tai labai džiugina, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Tęsiant paskutinio sostinės aplinkkelio etapo statybos darbus, bus nutiestas 5,4 km ilgio kelias –  nuo Viršuliškių (Ozo g.) iki magistralinio kelio A2 Vilniaus–Panevėžys (Ukmergės g.), taip pat bus rekonstruota elektros perdavimo linija (19,64 km).
Pabaigus statybas, Vilniaus vakarinis aplinkkelis sujungs tarptautinį IXB transporto koridorių Kijevas–Minskas–Vilnius–Klaipėda suVilniaus–Panevėžio automagistrale ir taps neatsiejama šio koridoriaus dalimi. Projektą planuojama finansuoti (100 proc.) Europos Sąjungos lėšomis.
 Vilniaus miesto savivaldybė dar kovo mėnesį paskelbė Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos konkurso nugalėtojus – bendrovę „Kauno tiltai“ kartu su „Fegda“, „Lemminkainen Lietuva“, „Eurovia Lietuva“, „Tiltsta“ ir „Axis Power“.
 
 Tačiau įmonė „Latvijas Tilti“, pati nedalyvavusi konkurse, stengėsi sustabdyti Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo konkursą per teismus. Daugiau nei 90 mln. eurų vertės projektą nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas  atmetė AS „Latvijas tilti“ apeliacinį skundą – nusprendė, kad aplinkkelio III etapo viešieji pirkimai buvo teisėti. 
Kadangi projekto eiga buvo sugaišinta, darbai gali užsitęsti iki 2017 metų, nes pagal sutartį III etapo statybos darbai turi būti atlikti per  20 mėnesių.
Pasirašant sutartį AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius vilniečiams žadėjo, kad bendrovės darbuotojai ir partneriai dės visas pastangas kaip įmanoma greitam projekto įgyvendinimui.
 
„Džiaugiamės galėdami pasirašyti sutartį, tačiau kartu ir apgailestaujame, kad dėl užsitęsusių teisminių procesų sutartis pasirašoma tik dabar, jau įpusėjus darbų sezonui. Dėl tokių trukdžių nuostolius ir nepatogumus patiria tiek projekto dalyviai, tiek kiekvienas miestietis. Jei projekto vykdymas būtų prasidėjęs, kaip planuota, šį pavasarį,  būtume turėję tik vieną žiemą, dabar matome, kad galime neišvengti ir dviejų žiemų, dėl ko atsiranda mažesnė galimybė projektą įgyvendinti greičiau, nei numatyta sutartyje. Tačiau savo ir mūsų partnerių vardu pažadame vilniečiams ir miesto svečiams, kad dėsime visas pastangas, kad projektas būtų įgyvendintas kaip įmanoma greičiau“,– sakė „Kauno tiltai“ generalinis direktorius. Aldas Rusevičius.
 
 
 
smart foreash