Paieška

„Lietuvos metų gaminys – 2015“ nugalėtojai - ir asociacijos "Gelpa" nariai

 
Publikuota: 2015-12-14

Gruodžio 11 d. paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2015“ nugalėtojai: Lietuvos įmonių produktai ir paslaugos šiemet pelnė 72 aukso ir 6 sidabro medalius.

 
„Metų gaminių kūrėjams, gamintojams sėkmę atnešė aukščiausios lygio profesionalumas ir kūrybiškumas. 2015 metų gaminio laureatų sąrašas atspindi Lietuvos pramonės stiprybes, varančias į priekį mūsų ekonomiką“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį Vyriausybės rūmuose kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertas Dargiu įteikdamas „Lietuvos metų gaminio 2015“ apdovanojimus.
 
Pasak Vyriausybės vadovo, šiais metais Lietuvos gamintojams nesibaigė sunkumų ruožas, atsiradęs dėl Rusijos neprognozuojamų veiksmų ir jos ekonominio nuosmukio, bet vertinimo komisijos turėjo iš ko rinktis: laureatai labai skirtingi, visi jie turi puikią eksporto perspektyvą, kaip itin kokybiški gaminiai ir paslaugos.
LPK prezidentas pabrėžė, kad versle planavimo laikotarpiai trumpėja, reikalinga žaibiška reakcija į greitai vykstančius pokyčius globaliose rinkose. Lietuvoje kasmet mažėjant gyventojų, labai svarbu, kad į verslą ateinantys jauni žmonės turėtų dar daugiau energijos, idėjų ir sugebėjimų pasinaudoti galimybėmis ir įveikti iššūkius.  Pasak jo, dabar kaip niekad reikalinga iniciatyva iš verslininkų – eiti į mokyklas ir pasakoti vaikams, kas yra verslas, kas yra idėja, kaip ją materializuoti.
„Noriu paprašyti eiti į mokyklas ir papasakoti, kaip gimė jūsų šiandien apdovanotų Lietuvos metų gaminių idėjos, kaip jūs jas įgyvendinote, kokią naudą tai atnešė vartotojui. Pasakykite vaikams, kad jie taip pat gali tai padaryti. Tik tada mes turėsime kitą kartą žmonių, kurie turės daug daugiau idėjų ir galės kurti dar didesnę pridėtinę vertę bei auginti mūsų valstybę ir jos ekonomiką,“ – sakė R.Dargis.
 
Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.
Konkursas yra rengiamas 19 kartą iš eilės. Nuo 1997 m. konkurso dalyviams buvo įteikti 1262 aukso bei sidabro medaliai.
 
Aukso medaliais apdovanoti šie geležinkelių paslaugų įmonių asociacijos "Gelpa" narių gaminiai:
 
MAŠINŲ IR ĮRENGIMŲ PRAMONĖS GRUPĖJE:
 
  • Modernizuotas keleivinis lokomotyvas TEP70 – AB „Lietuvos geležinkeliai“  ir UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“
 
STATYBOS IR STATYBINIŲ MEDŽIAGŲ PRAMONĖS GRUPĖJE:
  • Projekto „Rail Baltica“ I etapas: Lietuvos ir Lenkijos valstybių siena–Kaunas įgyvendinimas – AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir rangovinės organizacijos: AB „Kauno tiltai“, AB „Panevėžio keliai“, AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Hidrostatyba“, UAB „Geležinkelio tiesimo centras“
  • IXB Koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statyba – AB „Kauno tiltai“.
Sveikiname laureatus ir linkime laimėjimų kitais metais.
 
smart foreash