Paieška

ES ir JAV prekybos ir technologijų taryba

 
Publikuota: 2021-07-21
Norime pasidalinti LR Užsienio reikalų ministerijos informacija dėl ES ir JAV steigiamos prekybos ir technologijų tarybos.
 
2021 m. birželio 15 d ES ir JAV aukščiausiojo lygio susitikime įsteigta ES ir JAV prekybos ir technologijų taryba (PTT), kuri bus skirta koordinuotis pagrindiniais pasaulinės prekybos ir technologijų klausimais, siekiant stiprinti transatlantinę technologijų lyderystę, plėtoti ES ir JAV prekybos santykius, spręsti technines prekybos kliūtis, bendradarbiauti dėl technologijų, skaitmeninių klausimų ir tiekimo grandinių, kurti tarptautinius technologinius standartus, gerinti reguliavimą ir skatinti ES ir JAV įmonių inovacijas.
 
Šiuo metu Europos Komisija renka idėjas iš ES valstybių narių dėl klausimų, kuriuos ES valstybės narės norėtų spręsti šioje taryboje.
Atsižvelgiant į Lietuvos prekybinių santykių su JAV apimtis ir jų strateginę svarbą, esame suinteresuoti, kad PTT darbotvarkėje atsispindėtų Lietuvai aktualūs klausimai. Todėl norėtume paprašyti Lietuvos institucijų, verslo organizacijų ir įmonių pasidalinti savo interesais ir prioritetais santykiuose su JAV, kurie galėtų būti skatinami ir sprendžiami per ES ir JAV prekybos ir technologijų tarybą.
 
Būtume dėkingi, jei pasidalintumėte savo idėjomis ir prioritetais ES santykiuose su JAV, atsakant į šiuos klausimus:
 
  1. Kokie bendradarbiavo su JAV klausimai turėtų būti sprendžiami ir keliami ES ir JAV prekybos ir technologijų taryboje? 
Šiuo metu darbui PTT Europos Komisija siūlo tokias sritis: technologijų reglamentavimas, nauji standartai dirbtinio intelekto, 6G, robotikos, daiktų interneto ir kitų naujų technologijų srityse, skaitmeninių platformų reguliavimas, duomenų judėjimas, kibernetinis ir ICT saugumas, investicijų tikrinimas, priverstinis technologijų perdavimas, tvarios inovacijos, tiekimo grandinės (pavyzdžiui, puslaidininkių) ir pan.
Informaciją apie PTT tikslus ir planuojamas darbo sritis rasite čia: https://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2021/june/tradoc_159642.pdf.
 
  1. Kokius prioritetus ir aktualius klausimus matytumėte ES ir JAV bendradarbiavime dėl tvarių ir „žaliųjų“ technologijų?
Tai gali apimti tokias temas kaip švarios technologijos ir švari energija, ekologiškas transportas, švarios žemės ūkio maisto technologijos, ekologinių prekių žymėjimas ir ekologiški standartai, ES ir JAV prekybos ekologiškais produktais susitarimo atnaujinimas, standartų suvienodinimas šiose srityse.
 
Būtume dėkingi, jei atsakymus į šiuos klausimus URM Prekybos politikos skyriui pateiktumėte iki rugpjūčio 27 d. el. paštu PPS@urm.lt. Jūsų indėlis bus itin svarbus ir naudingas rengiant Lietuvos poziciją ir užtikrinant nuoseklų Lietuvos ekonominių interesų atspindėjimą, formuojant ES prekybos politiką.
 
smart foreash